... pri ktorom som si v praxi vyskúšala poznatky z minulého článku ...

Začiatkom tohto článku by som veľmi rada nadviazala na to, čo som písala už v tom predošlom - a to, že práve pomocou svetla sa dajú vytvoriť podmienky na fotenie, vďaka ktorým už zložitejší edit v postprodukcii nie je potrebný. A veru, bolo to tak. Fotky (aj keď ich dokopy bolo necelých 100) som mala upravené za chvíľku a naozaj sú to takmer zhodné obrázky s raw súbormi :) Niekoľko som sa rozhodla vybrať a ukázať vám práve v tomto článku.


Nápad urobiť fotenie inšpirované seriálom Euphoria som dostala tak nejak z ničoho nič. Dokonca som seriál Euphoria ani nepozerala od začiatku, kedy vyšiel - až s druhou sériou. Ale už na prvý pohľad ma zaujalo prostredie a farby, do ktorých bol (je) ladený. A s cestou do Prahy a svetlami na wish-liste bolo rozhodnuté. Objednala som svetlá (ktoré plánujem použiť a primárne som si chcela kúpiť kvôli projektu, ktorý zatiaľ ešte len vzniká), objednala som vecičky, ktoré som plánovala využiť a dohodla sa Ivkou na termíne.

... AKO VYZERALO BTS A ČO OKREM SVETIEL SME POUŽILI? ...


Svetlá - o tých a o tom, ako som sa pre nich MHD-čkou vybrala cez celú Prahu v tom najhoršom možnom počasí, by som mohla napísať samostatný článok, ale kvôli tomu tu určite nie ste, haha. Aké svetlá sme teda použili? Dokopy boli 3 - dve trubicové RGB a jedno LED svetlo (na ktorom sme využili teplejšie odtiene). Na stenu sme prilepili párty záves, ktorý som niekoľko dní pred fotením objednala z nejakého e-shopu a deň pred fotením vyzdvihla v pobočke Zásielkovne. Okrem toho sme použili aj vecičku, ktorú vidíte nižšie na fotke - a ktorú som si "požičala" od babky z lustra :D (ale ktorú jej na ten luster už asi nevrátim, nakoľko sa mi výsledky s ňou naozaj páčia a určite som ju nevyužila poslednýkrát!)

... A AKO SOM TEDA S FOTENÍM SPOKOJNÁ? ...


Musím sa priznať ... fotenie dopadlo nad moje očakávania. Nakoľko to bolo prvýkrát, čo som využila externý zdroj svetla (mimo slnečné svetlo počas dňa), som nadšená. Spolupracovať s Ivkou je takisto vždy radosť a bezpochyby budem z tejto skúsenosti ťažiť ešte dlho. Z tohto fotenia okrem fotografií vzniklo aj krátke video (reel), ktoré ste mohli vidieť na mojom alebo Ivkinom Instagramovom účte. Celú galériu fotografií, ktoré vznikli počas tohto fotenia nájdete na mojej Patreon stránke - a ak sa rozhodnete podporiť moju tvorbu, budem vám veľmi vďačná!

~ karolína