Zdravím Vás! Vitajte na webe môjho fotografického portfólia. Tento - prvý - článok som sa rozhodla venovať môjmu príbehu - ako som sa vlastne dostala k foteniu a ako to, že práve tento web (konečne) uzrel svetlo sveta. Tak poďme na to! Aby sme to teda mali úplne kompletné, musíme začať už na základnej škole, kedy som po prvýkrát vstúpila do sveta blogovania. Písal sa rok 2010, kedy som navštívila portál blog.cz, kde som si založila svoj prvý vlastný blog o seriály The Vampire Diaries. Založila som si ho kvôli tomu, pretože tvoriť články a robiť niečo kreatívne ma veľmi bavilo (a stále baví), ale na druhú stranu aj z dôvodu, že som o TVD chcela vtedy vedieť všetko, čo sa dalo.


K blogu samozrejme patrí aj grafika, pretože každý bloger / blogerka chce, aby sa čitateľom na našich blogoch páčilo, a tak som sa pustila aj do robenia svojich vlastných designov a grafiky. Prvé designy vyzerali naozaj strašne, ale zo všetkých som mala vždy obrovskú radosť, pretože som sa s každým z nich naučila plno nových vecí. Prvé z nich som robila ešte v skicári - čo mi teraz pripadá úplne nemysliteľné - a sama sa tomu často takto spätne smejem. Potom som si asi po týždni skúšania a sťahovania konečne nainštalovala Photoshop a nad grafikou a designami som dokázala presedieť aj dlhé hodiny, niekedy aj celé dni. A tak sa stalo, že po niekoľkých mesiacoch tvorenia som robila grafiku aj pre iné blogy a bola som z toho úplne nadšená. Stala som sa dokonca aj súčasťou grafického blogu, kde sme takto grafiku na prianie tvorili viacerí.

V roku 2012 som ukončila štúdium na základnej škole a pokračovala som (logicky) na strednej škole - na gymnáziu. Hneď prvý deň sme sa cestou do školy dali do reči s Gabikou (spolužiačkou, ktorá sa nakoniec dostala aj do rovnakej triedy ako ja a s ktorou som 4 roky sedela v jednej lavici). Asi po týždni sme sa dozvedeli, že na tom grafickom blogu sme boli obe a že sa teda z blogerského sveta poznáme už oveľa dlhšie, než sme si obe mysleli. Aký je ten svet malý, haha.


Počas štúdia na strednej škole som sa postupne prepracovala k písaniu o lifestyle a celkovo o živote, a skrz niekoľko blogov som zakotvila na adrese galkvinne.com. Tento blog som si založila už v roku 2015, avšak aktívne som písala až od januára 2016. A práve tento rok - 2016 - je rokom, kedy som sa začala viac zaujímať aj o fotenie, pretože som na svojom blogu chcela mať svoje vlastné fotografie (rovnako ako predtým svoju vlastnú grafiku). No a keďže mal ocko doma svoju zrkadlovku od Nikonu, už nebolo na čo čakať a vtedy sa začala moja dlhá fotografická cesta.

Dá sa povedať, že moje prvé fotografie boli dosť podobné mojim prvým grafickým výtvorom a až časom som sa dopracovala k takým, ktoré sa mi páčili a boli presne podľa mojich predstáv. V lete roku 2017 som si založila fotoprofil na Instagrame a v tom čase som prvýkrát fotila aj niekoho iného, než sestru či kozmetiku na blog. O mesiac na to (v septembri 2017) som odišla na rok na Erasmus do Prahy, kde som fotila ešte viac a kde som sa do fotenia zamilovala (natoľko, že sa z toho stala moja práca snov). Doteraz považujem práve toto obdobie za jedno z mojich najšťastnejších a veľmi rada sa k nemu v myšlienkách vraciam (práve aj vďaka fotkám a článkom, ktoré som vtedy na blog písala). Takto s odstupom času si čoraz viac uvedomujem, akú silu majú práve tieto momenty - zachytené na fotkách - ku ktorým sa človek môže kedykoľvek vrátiť a zaspomínať si.

Po príchode domov z Erasmu v roku 2018 som vedela, že po skončení bakalárskeho stupňa o dva roky budú moje kroky smerovať späť do Prahy, pretože sa tu - rovnako ako v Košiciach - cítim byť doma. A takisto som vedela, že moje profesijné kroky budú smerovať k zdokonaľovaniu sa vo fotení, pretože práve fotenie je to, čo ma napĺňalo (a stále napĺňa). Ďalšie roky (2018, 2019 a 2020) som stále fotila, avšak nepravidelne a celkom málo. Okrem občasného fotenia som si našla ľudí, ktorých sledujem a ktorých tvorba je pre mňa inšpiráciou, sledovala som tvorbu fotografov na YouTube a iných sociálnych sieťach, ako-tak si stanovila svoje ciele a to, kam sa chcem v živote vypracovať, no a potom som na tom všetkom [konečne] začala aktívne pracovať niekedy v apríli/máji 2021. Bola - a stále je - to trnistá cesta plná pokusov a omylov, ale práve vďaka tomu verím, že nájdem svoj štýl a môj rukopis bude už pri pohľade na moje fotografie zjavný. Do budúcnosti mám mnoho plánov a predstáv, tak sa určite máte na čo tešiť a ja vás takto ešte raz vítam na tomto webe - môjho fotografického portfólia!